Ana Sayfa  Ana Sayfa  Mail Gönder   I  ¬


     SAĞLAMA MODÜLÜ
  

Sağlama Modülünde, Ön Kataloglama, Sipariş Listesi, Fatura İşlemleri, Gelir/Gider İşlemleri ve Döküm İşlemleri yer almaktadır.       

         

3.1. Ön Kataloglama

Sipariş öncesi kataloglama için ön hazırlık işlemlerinin yapılmasını sağlar. Sipariş verilecek olan materyal bilgileri sisteme MARC formatı ile girilir. Sipariş için girilen kataloglar ve Normal kataloglar birbirinden ayrılır. Ön kataloglamadan girilenler yine ön kataloglamadan görülebilir. Normal kataloglama için kullanılan kurallar burada da geçerlidir.

         

3.2. Sipariş Listesi

Sipariş listelerinin oluşturulmasını sağlar. Sipariş listesi ile ilgili bilgiler girildikten sonra Sipariş listesinde olacak materyaller seçilir. Bu materyalleri seçerken Liste oluştur tuşunu kullanıp otomatik olarak kayıtları oluşturabilirsiniz. Otomatik oluştururken Kataloglama tarihi aralığında ya da siparişi isteyen üye bazında parametrelerini oluşturabilirsiniz. Bu materyaller yalnızca Ön kataloglama için girilenler olacaktır. Sipariş listesi oluşturulduktan sonra basit ve normal olmak üzere iki sipariş listesi alınabilir.

         

3.3. Fatura İşlemleri

Sipariş listesi verildikten sonra kütüphaneye gelen materyallere ilişkin fatura bilgilerinin sisteme girişi yapılabilir. Fatura girişleri yapıldıktan sonra sipariş kaydı olmaktan çıkar ve Ön katalogdan ana kataloga aktarılır. Firmalara yapılan ödemelerin takibini de buradan yapabilirsiniz.

          3.4. Gelir Gider İşlemleri

Bu seçenekle kütüphanenin gelir ve gider kalemlerinin takibini yapabilirsiniz.

 

 3.5. Döküm Seçenekleri

 

 Sağlama Modülü döküm menüsü aşağıda görülmektedir.

Sağlama modülü rapor seçenekleri:

 

3.5.1. Sipariş Miktarları Listesi

3.5.2. Sipariş Listesi

3.5.3. Fatura Bilgileri

3.5.4. Firma Etiket Dökümü

3.5.5. Firma Listesi

3.5.6 Gelir Gider Tablosu

 

    Dizge Elektronik Danışmanlık ve Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Necatibey Caddesi Yeşil Irmak Sokak No: 7-A 06430 Sıhhıye / Ankara  •  Telefon: 0312 230 65 66 (Pbx)  •  Faks: 0312 230 86 31